Довідка села Вербовець

Вербовець — село виникло у 1648 р. Присілки і кутки: Гордаків, Конево, Свиридівка, Кичера, Царина, Мавково, Скуртово, Вишник, Осік та ін. Село отримало свою назву через порослі верби, що часто зустрічаються в цій місцевості, адже через село протікають аж чотири притоки річки Рибниця.

На півдні вздовж шосе Косів–Рожнів межує з с.Старий Косів, на сході з с.Рожнів, на північному сході з с.Хімчин, на заході з Косовом. Територія села — горбиста височина з найвищими точками Мавково (400 м.н.р.м.) та Кичера (500 м н.р.м.).

Корисні копалини — газ, будівельна глина, пісок. Через село протікають ліві притоки р.Рибниці: Гордаків, Терновець (найпротяжніша і найбільшповновода), Чернятин, Волово. Мішані ліси, переліски. Зустрічаються заєць, козуля, кабан, лисиця.

Ліси і інші урочища: Дубки, Буковий, Смерековий, Діброва, Савина.

Відстань від Косова 2 км., від залізничної станції Вижниця — 12 км.

1405 господарств. Типові прізвища: Пасайлюк, Девдюк, Рабинюк, Дубей, Сусак.

Цегельний завод з кооперативною формою власності, 65 працюючих перебуває в стані реконструкції.Спілка селян «Нива» має 480 га сільгоспугідь. Врожайність зернових у 1993 році становила 45,3 ц з 1 га, зібрано 611,7 тонн зерна.

На території села 2 фермерські господарства.

Центральна вулиця заасфальтована, інші дороги з гравійним покриттям. Відділення зв’язку, АТС.

Приміський автобусний зв’язок автобусами Косів–Рожнів і Косів–Хімчин.

Художні промисли: ткацтво (А.Сливка), кераміка (В.Абашин), вишивка по шкірі (Г.Галамасюк), різьба по дереву (М.Мегединюк).

Неповна середня школа в пристосованому приміщенні, початкова школа на присілку Конево, філіал Старокосівської СШ на присілку Гордаків. Дитячий садок. Народний дім і бібліотека в аварійному приміщенні. Два фельдшерсько-акушерські пункти, 3 крамниці райспоживспілки.

Релігійна громада УПЦ-КП, церква Благовіщення Пресвятої Діви Марії, священик о.Степан Губернат. Храмове свято 7 квітня (Благовіщення).

Осередок асоціації «Зелений світ». В селі народилися поети І.Андрусяк (1968) та Т.Девдюк (1969).

Пам’ятки історії та культури. Церква та дзвіниця XIX ст. Пам’ятник воїнам-землякам, що загинули під час Великої Вітчизняної війни (1979, М.Анденок та С.Соколовська). Кам’яний хрест на честь скасування панщини (повернутий на місце по вул.Рожнівській, 53 з кладовища у 1992 р.).

Символічна могила на честь борців за волю України, освячена в 1992 р. Поблизу кар’єру в 1993 р. відкрито рештки поселення культури карпатських курганів і бронзоливарний центр.

У Другій світовій війні загинули 80 жителів з території сільської ради. До Німеччини було забрано на примусові роботи 35 чоловік, 180 чоловік були репресовані радянською владою (за даними звернень до комісії з питань реабілітації — 52 засуджено, 128 вивезено).

Вербовець, знаходиться всього за два кілометри від Косова — це дозволить не відриватися від цивілізації, але й не згадувати про неї і насолоджуватися справжнім відпочинком на природі. Тут можна недорого орендувати приватну садибу та відпочивати в своє задоволення.

Тут можна побачити працюючу дерев’яну церкву, котру побудували ще дев’ятнадцятому столітті, а також кам’яний хрест, котрий селяни поставили на честь скасування панщини.

Телефонний код — 03478, поштовий індекс — 78605.

Основні номери
відділення зв’язку2-42-23
народний дім2-42-32
сільська рада2-22-33
школа2-11-46

На замітку:

Косів: довідник
3.6