Довідка села Цуцулин

Село Цуцулин (з 1957 по 1993 р. — Ганівка) належить до Трацької сільської Ради. Виникло 1900 р. В 1961 р. передано з Коломийського району до Косівського.

Межує з селами Дебеславці Коломийського району, Трійця Снятинського району, Корости, Трач Косівського району. Висота над рівнем моря 330 м. Відстань від Косова 30 км, від залізничної станції Матіївці — 8 км.

Присілки: Грабівці, Лази, Тербіж, Динів. Ліси листяні, їх назви: Замулинський, Корнеччина, Верхи.

198 господарств.

Через село проходить дорога з гравійним покриттям, автобусне сполучення з Косовом (нерегулярне) та Коломиєю. Школа, відділення зв’язку, Ощадбанку, АТС, лікарська амбулаторія в Трачі. На ціле село 3 квартирні телефони. Народний дім у пристосованому приміщенні, бібліотека, кіноустановка. Гуртки художньої самодіяльності відсутні. Осередків громадських та громадсько-політичних організацій немає.

Релігійна громада УПЦ—КП користується Покровською дерев’яною церквою, яку збудували без використання цвяхів. Храмове свято 14 жовтня (Покров Пресвятої Богородиці).

Пам’ятки історії і культури: могильник культури Карпатських курганів (ІІ-VІ ст. н. е.) в урочищі Дуплинець, 1 км на захід від села; церква з дзвіницею; хрест на честь скасування панщини, поставлений у 1862 р. сім’єю Боєчків при в’їзді з боку Дебеславців; пам’ятник полеглим за волю і незалежність України.

Телефонний код — 03478, поштовий індекс — 78631.

На замітку:

Косів: довідник
3.39