Довідка села Снідавка

Снідавка — село відоме з XVI ст., до 1939 року було присілком с. Річки, як село з 1900 р.

Межує з селами Яворів, Шепіт, Брустури, Річка Косіського району та с. Криворівня Верховинського району. Відстань від Косова 21 км., від залізничної станції — 32 км.

Присілки: Безулька, Тернашори, Ямка, Березник, Кругла, Ігрець, Ріжа, Ґрунь, Влаки, Каменець, Безвідна, Згарь, Шендрівка, Гук, Гропи, Буковець, Центр, Вихір, Середна.

Село розкидано по горах, глибоких долинах, висоти 998 м (Терношори), 1059 м (Буковець Ріцкий), 1387 м (Шендрівка); центр на висоті близько 700 м над рівнем моря. Ліси та інші урочища: Кагла, Сигла, Ігрець, Згарь, Острок, Дощенка. Ліси займають 1456 га із загальної площі 2655 га.

466 господарств. Населення — 1208 чоловік. Типові прізвища: Кіщук, Копчук, Медвідчук, Тинкалюк. Більшість мешканців села працює у допоміжному господарстві Коломийського лісокомбінату. Селяни займаються відгодівлею худоби, різними промислами: різьбярством, ліжникарством, боднарством.

Дороги ґрунтові, автосполучення нерегулярне. Відділення зв’язку, АТС на 50 номерів, відділення Ощадбанку.

Неповна середня школа в типовому приміщенні (1987 р.). Народний дім, бібліотека у приміщенні, зведеному в 1942 р. Два фельдшерсько-акушерські пункти, пологовий будинок. Крамниця в центрі та кіоск на присілку Межиріка працюють по два дні на тиждень. Є комплексний приймальний пункт побуткомбінату, але не діє.

Громадські організації — товариство «Просвіта», Братство УПА.

Релігійна громада УПЦ-КП, церква св. Петра і Павла, храмове свято 12 липня (Верховних Петра і Павла).

Відомі люди села — члени спілки художників П. Медвідчук (мосяжник, Влаки), В. Копчук (різьбяр, Ґропи), В. Прощук (мосяжник). У с. Ковалівці Коломийського району проживає уродженець Снідавки В. Мартищук, що славиться виробництвом скрипок. У Львові працює відомий фотограф М. Тинкалюк, виходець із Снідавки.

Пам’ятки історії і культури — Петропавлівська церква і дзвіниця 1878 р. Братська могила воїнів УПА на присілку Шендрівка, освячена 14 жовтня 1992 р. Тут у бою з енкаведистами полягли 14 чоловік, імена яких невідомі. На радянсько-німецькому фронті полягли 2 людей, в УПА — 6, серед них станичні УПА І. Прощук та М. Медвідчук. Два снідавці загинули в радянських тюрмах. За неповними даними, репресовано 34 снідавців за підтримку повстанського руху.

Пам’ятки природи — мальовничі скелі Терношори, на Хребті Шендрівка, урочище Каменець (скелі та місце зростання рідкісних рослин).

Телефонний код — 03478, поштовий індекс — 78645.

На замітку:

Косів: довідник
3.29