Довідка села Корости

Село Корости підпорядковане Трацькій сільській раді, виникло в 1933 році на землях с. Хімчин. Це наймолодше село на Гуцульщині, яке заселялося жителями сусідніх сіл Верховини та Косівщини. Воно стало окремим селом лише в 1929 році, тут було засновано власний цвинтар, а в 1933 році, зусиллями всіх навколишніх сіл, було збудовано та освячено церкву.

В селі за дорадянських часів, в австрійський та польський період, діяла панська економія — працювали гуральня та шинок, яким володів один із місцевих євреїв. В 1940 році, коли прийшла радянська влада та колективізація, на базі економії був створений перший в околиці колгосп.

Після війни, до 1961 року, село перебувало в складі Коломийського району. Після передачі до Косівського району значна частина території села перейшла до складу села Хімчин.

Межує з селами Цуцулин, Трач, Кривоброди та Хімчин Косівського району і Трійця Снятинського району.

Відстань від Косова — 24 км, від залізничної станції Заболотів — 12 км.

Кутки: Жовтий Беріг, Долина, Договець, Тратиків, Кубаня, Ями.

В селі беруть початок річка Цуцулинок та потік Гнилий Потік.

Ліси: Гряда, Сапчі.

Урочища: Павлюково, Матієво, Косівцево, Криворівське, Тиренка, Гуральня, Горбова, Кумцево.

Типові прізвища — Білак, Кіщук, Тинкалюк.

350 людей, 129 господарств. В селі працює пилорама та виробництво шлакоблоків місцевого рівня. Більшість селян займається народними промислами: вівчарство, ткацтво, різбярство.

В селі розвинуті майже всі види народної творчості. Чого варті лише писанки, котрі приносять хрещені батьки на Пасху. Це дійсно неповторні витвори мистецтва, котрі зберігаються в родині багато років. Кожна майстриня сама робить свої писанки, а тому кожна з них неповторна.

До 1970-х років в селі працювала початкова школа, зараз є народний дім. Працює відділення зв’язку, філія Ощадбанку — в с.Трачі. Діє фельдшерсько-акушерський пункт. Одна крамниця. Прокладена дорога з твердим покриттям.

Релігійна громада УПЦ-КП користується новозбудованою церквою Вознесіння Христового, освяченою митрополитом Галицьким Андрієм у 1993 році. Хоча в часи СССР церква не діяла, але сплюндрувати її люди не дали, ключі від церкви зберігалися в селян. Також діє громада п’ятидесятників.

Жителі села приймали активну участь в антирадянській боротьбі, багато полягло в боях з червоними «карателями», кілька десятків було репресовано та депортовано.

Телефонний код — 03478, поштовий індекс — 78631.

Основні номери
сільська рада2-72-16

На замітку:

Косів: довідник
3.11