Довідка села Город

Виникло в 1408 році, хоч поселення існувало ще в X–XIII ст. У Городі виявлено сліди оборонних споруд, які свідчать, що тут ще за часів Київської Русі існувало оборонне городище.

Лісові урочища: Рогатка, Камора, Камінь Довбуша, Припір, Кабино, Згарчипа, Закутки, Лази.

Межує з містом Косовом та селами Бабин і Соколівка. Висота над рівнем моря 450–750 м., найвища висота на території села — гора Михалків (812 м), на якій обладнана гірськолижна траса з підйомником.

228 господарств. Типові прізвища: Бурдяк, Гордій. Населення працює в основному на підприємствах і в організаціях Косова, займається присадибним господарством. Є фермерське господарство. Поширені різьбярство, ліжникарство, вишивка. У селі живе М.Кікоть, відомий керамік, член Спілки художників.

До села належить два присілки Равниці і Сокири. Більша частина села розташована в долині річки Рибниці. Відстань від Косова — 3 км, від залізничної станції Вижниця — 15 км.

Центральна дорога заасфальтована, автобусне сполучення приміськими та міжміськими автобусами, що проходять через село. АТС на 100 номерів, поштове відділення в Косові. Неповна середня школа в нетиповому старому приміщенні. Народний дім (1974 р.) з бібліотекою. Фельдшерсько-акушерський пункт.

Релігійна громада УПЦ–КП, церква св. Стефана. Храмові свята 9 січня (Архидиякона Стефана) та 8 листопада (Великомученика Дмитрія).

Пам’яткою архітектури є церква св. Стефана, побудована в 1866 р. У 1940–50-х роках у селі діяла боївка УПА. Житель Города І. Шведюк — “Сірко” був районним привідником ОУН, загинув у бою 31.08.1950 р. В УПА та в’язницях НКВД загинули 5 чоловік, у братовбивчій боротьбі стали жертвами 16 городян — активістів радянської влади. 24 серпня 1994 року на кутку Сокири встановлено пам’ятні хрести і освячено каплицю на місці загибелі 12 грудня 1951 року повстанців Ю. Близнюка з Косова, Онуфрія Воротняка з Малого Ріжна та одного невідомого повстанця.

З півночі над селом здіймається хребет Каменистий — пам’ятка природи місцевого значення. З хребта відкриваються чудові панорами Города і Косова. На хребет веде маркована стежка від Косівського лісництва, до якого можна потрапити, перейшовши на східній околиці села через підвісний місток на лівий берег річки Рибниці.

Телефонний код — 03478, поштовий індекс — 78652.

Основні номери
сільська рада2-23-42
школа6-75-19

На замітку:

Косів: довідник
3.8