Довідка села Бабин

Перша згадка села — 1408 рік. Межує з селами Город, Малий Рожен, Соколівка, Яворів. Відстань до Косова — 6 км.

Висота над рівнем моря 500–850 метрів. Відстань до Косова — 6 км., до залізничної станції Вижниця — 18 км. Кутки: Грині, Пістащі, Мойси, Верх, Нижні Гарасими, Федори, Нижні Петричі, Штефанці, Вузьке, Лупеї, Бурси, Граї, Центр. Потік Бабинець, притока р.Рибниці.

Типові прізвища: Гарасим’юк, Іванюк, Луканюк, Петричук, Палійчук, Сумарук.

Селяни — одноосібні господарі, вирощують велику рогату худобу, овець. Багато бабинців займаються домашнім промислом (вироби з дерева), будівництвом, виїжджають на сезонні польові роботи.

Тут особливо поширене різьбярство — тутешні майстри не мають власної школи і це додає їх виробам дійсно самобутності та оригінальності, бо вони не дотримуються жодного з офіційних стилів. Їх вироби дійсно включають в себе всю історію краю.

Місцеві чоловіки хороші будівельники, здається що робота з деревом передалася їм у спадок від предків. В них є багато своїх секретів справи: яке вибрати дерево в лісі, та коли його зрубати, щоб воно було найміцнішим. Також як обробити дерево, щоб його згодом не погризли шкідники, все це разом, робить будинок надійним та затишним.

В селі відроджуються народні мистецтва, з поміж яких напевно найкрасивішою є вишивка. Вишиванка в селі Бабин, може бути вся покрита візерунками і працювати над нею майстрині доведеться не один місяць, але це справжній витвір мистецтва.

В селі є народний дім з бібліотекою. Читальня «Просвіти» була заснована в 1906 році.

Храмові свята — Вознесення Господнє та 21 листопада (Собор Архистратига Михаїла). Релігійні громади УГКЦ та УПЦ-КП. Вознесенькою церквою, побудованою в 1896 році, користується православна громада (о. Михайло Ганущак).

Діють осередки НРУ, КУН, Братства УПА.

У 1990 році в таємному сховку в Бабині знайдено цінні документи підпілля ОУН-УПА, в яких дається хроніка більшовицького терору та народного опору в період 40–50-х років.

21 квітня 1993р. освячено хрест в урочищі Гути. На хресті таблиця з написом «На цьому місці в 1948 році більшовицько-сатанинські кати і завойовники нашої нації зірвали бункер, в якому загинули борці за волю України Михлюк Михайло Іванович, 1908 року народження, та «Смішний» і «Черемош».

Останній вояк УПА з Бабина Д.Петричук — «Бистрий» загинув 28 червня 1952 року.

У Бабинській школі вчителювала О. Шевська, розстріляна в 1953 році за співпрацю з ОУН.

Фашисти вбили двох мирних бабинців, в УПА полягли 15 чоловік, у радянських в’язницях та концтаборах загинули 4 чоловіки. За неповними даними, незаконно засуджено 15 чоловік.

Пам’ятки історії та культури: церква і дзвіниця.

Телефонний код — 03478, поштовий індекс — 78651.

Основні номери
амбулаторія6-82-41
відділення зв’язку6-81-25
сільська рада6-81-41
школа6-82-41

На замітку:

Косів: довідник
3.2